SMS Kimya olarak görevimiz tüketicilere uygun ücretlerle kolayca erişebilecekleri yüksek kalitede ürünler sunmak, sınıfının en iyisi hizmeti sağlayıp müşterilerle kuvvetli satış noktaları kurmaktır. Müessesesel sosyal mesuliyet yükümlülüklerimizi yerine getiren ve etrafa saygılı bir şirket olarak faaliyet göstermektir. SMS Kimya, arıtma sektörüne yenilikler çerçevesinde piyasaya atılımını gerçekleştirmiş bu doğrultuda kaliteyi ilke edinmiş bir firmadır. Hedefimiz doğru proje kaliteli ürün kaliteli servis doğru bilgi doğru eğitim vermektir. 

Su arıtma cihazları ve yumuşatmalarda kaliteli, uygun ücretli ürün yanında,  yeterlilik vesikasına sahip, deneyimli, sistemli, müessesesel Türkiye genelinde yaygın su arıtma servisi hizmeti sunan firma olması da çok ehemmiyetlidir. İlser su arıtma teknolojileri Türkiye genelinde su arıtma aletleri ve yumuşatma sistemleri ile ilgili profesyonel su arıtma servisi personelleri ve müessesesel servis yapısıyla kaliteli ve hızlı hizmet vermektedir. Firmamız satış sonrası hizmet yeterlilik dokümanı'na sahiptir. Servis hizmetleri ve sarf malzemeleri Natural water dışında diğer aletlerine da uyumlu olabilecek filtre çeşitleri su arıtma servisi yapısıyla tüm Türkiye genelinde hızlı, emin ve ekonomik şekilde sunmaktadır. Filtre değişimlerini belirli periyotlar dahilin e izleyerek yapmaktadır. Ayrı olarak eviniz  ve işletmenize bakım anlaşması dahilin de tüm su arıtma su arıtma servisi aletleri ve su yumuşatma aletlerinin bakım ve filtre değişimi yapılmaktadır.

Su arıtma  ve yumuşatma aletlerin  montajı satış sonrası hizmet yeterlilik dokümanına sahip firmamızda  garantili olarak yapılmaktadır. Proje ekibi etraf mühendis kadrosuyla sistemin projelendirilmesi, heyetimi ve devreye alınması gerçekleşmektedir. Kaliteli, içme suyu ve kullanım suyu ele geçirmek için doğru alet seçmek yanında bu sistemlerin sıhhatli çalışabilmesi ve uzun ömürlü olabilmesi  periyodik olarak bakımlarının yetkin su arıtma servisi  tarafından yapılması ve izlemesiyle olasıdır.