Deiyonize Sistemleri

Saf Su Nasıl Elde Edilir Ve Nerelerde Kullanılır?

            Bilhassa üretim yapmakta olan ticari kurumlar ve işletmeler için saf su oldukça önemli bir materyal olarak ön plana çıkmaktadır. Suyun tamamen saf halde bulunmasını sağlayan deiyonizasyon saf su arıtma uygulamaları modern çözümler olarak işletmeler ve kurumlar tarafından tercih edilmektedir. Suyu saflaştırmak için sistem içerisinde iyon değişimi gibi oldukça pratik bir çözüm devreye sokulmaktadır. Birinci sınıf reçineli malzemelerden imal edilmiş olan filtre sistemleri sayesinde su içerisinde bulunan iyonlar katyonik ve anyonik uygulamalara tabi tutularak istenen kalitede saf su elde edilebilmektedir.

 Deiyonizasyon Saf Su Arıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

            İki farklı şekilde üretilmekte olan deiyonizasyon saf su arıtma sistemleri anyonik ve katyonik reçinelerin aynı tankta bulunduğu veya farklı tanklarda bulunduğu konseptlerde imal edilmektedir. Su içerisinde bulunan artı ve eksi yüklü olan iyon ve anyonlar ihtiyaca göre reçineler ile beraber yer değiştirme özelliği göstermektedir. Böylece su istenen seviyeye çekilmekte, içerisindeki anyon ve iyon seviyeleri firmanın üretimine uygun stabil hale getirilmektedir.

 Deiyonizasyon Saf Su Arıtma Cihazları Nerelerde Kullanılır?

            Deiyonizasyon saf su arıtma cihazları daha çok ilaç ve kozmetik sanayi tarafından tercih edilmektedir. İlaç ve kozmetik ürünlerin imalatında maksimum kalitede suya ihtiyaç bulunmaktadır. Aynı zamanda renklerin ayrıştırılmasının doğru bir şekilde sağlanabilmesi için matbaacılık uygulamalarında da saf suya ihtiyaç bulunmaktadır. Elektronik sektörü, enerji santralleri de deiyonize sistemlerle saf su elde etme yoluna gitmektedir.

           Günümüzde artık kaliteli üretim üst seviyelerde olup her alanda saf su kullanılmaktadır.Deiyonizasyon saf su arıtma bu alanda kullanılan en kaliteli sistemdir istenilen kapastelere karşılık verebilecek debiye sahiptir. Demineralizasyon saf su arıtma ticari annamda artmakda ve saf su arıtma cihazların günümüzde yaygınlaşmada ve teknolojiye bağlı olarak kalitede taviz vermeden ilerlemektedir.SMS KİMYA su arıtma sektöründe kaliteli ürünleri siz değerli müşterlerimize bu annamda en kaliteli su arıtma cihazlarını sunmaktadır.Deiyonize saf su arıtma sistemlerin yoğunlukla klanıldığı alanlar şu şekildedir, Endüstriyel firmalar, küçük sanayi işletmeleri, ,Hastaneler ,Fabrikalar ,Eroksal kaplamalar, Boya işletmeleri ,Kozmetik setörü, Şampuan yapımı ,Detarjan yapımı, Akü suyu ,Cam sil suyu ,Anti firiz,Siterilizasyon,Makine imalatı, Krom kaplama, ve tekstil firmaları gibi, bir çok alanda kullanılmaktadır.