Disk Tortu Filtre Sistemleri

Dış faktörler, suyun geçtiği kanallar, eskimiş olan su şebekeleri sebebiyle su tortulaşmakta ve özelliği kaybolmaktadır. Bu gibi durumlarda yapılacak olan çeşitli filtre sistemleri sayesinde su içerisindeki tortular ve katı maddeler kolaylıkla ayrıştırılabilmektedir. Disk tortu filtre sistemleri bu noktada devreye girerek su içerisindeki sertleşmiş olan tortuların, katı maddelerin ve diğer unsurların hızlı bir şekilde arındırılmasına olanak tanımaktadır.

 Disk Tortu Filtre Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

            Klasik tarzdaki su arındırma sistemlerinin aksine tortu filtre sistemleri içerisinde diskler bulunmaktadır. Diskler birbirine çapraz olarak yerleştirilerek maksimum oranda arındırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Disklerin üstüne basınçlı bir şekilde gönderilmekte olan su sıkışmakta bu sayede kompakt bir şekilde suyun filtrelenmesi sağlanmaktadır. Disk tortu filtre sistemlerinde yüzey filtrasyonu ve derinlik filtrasyonu dediğimiz oldukça etkili ve hızlı olan arındırma uygulamaları aynı anda gerçekleştirilebilmektedir. Böylece endüstriyel kurumlarda, fabrikalarda, su arındırma tesislerinde kısa süre içerisinde su içerisindeki tortulaşmanın ve çamurlaşmanın maksimum seviyede ortadan kaldırılması söz konusu olmaktadır.

 Disk Tortu Filtre Sistemi Pahalı Mıdır?

            Profesyonel kullanımda devreye sokulmakta olan diğer filtre sistemlerine göre disk tortu filtre sistemleri fiyatları daha uygun seviyelerde yer almaktadır. Ayrıca filtre kısmında kullanılan diskler çok daha dayanıklı materyallerden imal edildiği için uzun ömürlü çözümler sunulmaktadır. Bu sayede endüstriyel tesisler ve fabrikalar için en ideal ve ekonomik arındırma çözümlerinin başında gelmektedir ve en yoğun kullanımlarda bile istenen sonucu ortaya çıkartmaktadır.