Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri

Su Mineralleri Korunarak Nasıl Arındırılabilir?

            Giderek kirlenmekte olan dünyamızda temiz suya ulaşmak her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Özellikle kalabalık olan şehir hayatında şebeke suyu ve ortak sistemden gelmekte olan sular oldukça kirli olmaktadır. Bu durumda devreye sokulmakta olan arıtma sistemlerinin en büyük problemi ise suyun içerisindeki insan sağlığı açısından son derece önemli olan minerallerin de arındırma işlemi sırasında tutulması ve suyun besleyicilik değerinin azaltılmasıdır.

            Son döneminde hizmet portföyünde yer almakta olan ters ozmosis su arıtma cihazları sayesinde su minerallerini muhafaza ederek içerisindeki kir, bakteri ve tortullaşmadan kolaylıkla arındırılabilmektedir. Böylece alkali dediğimiz su ortaya çıkartılarak insan ve çevre sağlığına faydalı olan yapı muhafaza edilmektedir.

 Ters Ozmosis Cihazlarda Filtre Sistemi

            Ters ozmosis su arıtma cihazı farklı filtre sistemleri entegre edilerek daha kullanışlı hale getirilebilmektedir. Suyun içerisindeki çamurlaşma ve kumun önlenebilmesi için tortu filtresi devreye sokulmaktadır. Ayrıca sudaki gözle görülmeyen bakterilerin arındırılması için ön karbon filtre sistemi ile beraber membran filtresi işlevselliği ile ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte suyun içilecek kıvama getirilebilmesi için son karbon filtre, ince filtre ve antibakteriyel filtre devreye sokulmaktadır. Bu sayede birbirinden farklı filtre sistemlerini bünyesinde barındıran ters ozmosis su arıtma cihazı çok kısa süre içerisinde suyu istenmeyen unsurlardan arıtarak antibakteriyel ve temiz bir hale getirmektedir.

 Ekonomik Su Arıtma Sistemleri

            Oldukça gelişmiş modern uygulamalarla üretilmiş ters ozmosis su arıtma sistemleri fiyatları uygun seviyelerde olduğu için müstakil evlerden devasa büyüklükteki konutlara kadar her türlü yapıda kullanıma sokulabilmektedir.

Ters Ozmos Sistemi Nedir?

Ters ozmos, ağır metalleri içme suyu elde etmek için arıtabilen tek teknoloji olup,  dışarıdan suyun içerisine kesinlikle kimyasal bir dokunuş yapılmadan, fiziksel bir işlemle yapılan su arıtma yöntemidir. Ters ozmos sistemlerde arıtılmamış bir su çıkmamaktadır. Günümüzde ilaç ve gıda sektöründe en yaygın kullanılan teknolojidir.

Ters ozmos sistemleri ilk olarak ABD'de sağlıklı ve temiz su üretmek için ortaya çıkmış devrim niteliğinde bir teknolojidir. Bu teknoloji önceleri, gemilerde deniz suyundan içme suyu elde etmek için kullanılırken, günümüzde artık teknolojinin ilerlemesiyle evlerde de rahatlıkla kullanılır bir hale gelmiştir. İleri bir filtreleme teknolojisi olan ters ozmos sistemlerinin temelini binlerce yıldır bilinen doğal bir süreç olan ozmos oluşturur. Ozmos suyun az yoğun ortamdan çok yoğun ortama emilme sürecidir. Ters ozmos ise bu sürecin basınçla tersine döndürülerek çok yoğun ortamdan temiz su ayrıştırmak için kullanılmasıdır. Bu nedenle ters ozmosis su arıtma cihazları üretilmiştir.